5. NIEDZIELA WIELKANOCY

28.04.2024.

Dziś Jezus otwiera dla nas swoje ojcowskie ramiona, aby każdego przygarnąć do siebie. Chcemy uwielbiać Go za dar odkupienia. Czujemy się jak winne latorośle i chcemy czerpać moc będąc mocno zjednoczeni ze Zmartwychwstałym.

1) Dziś, ofiarą zbieraną do puszek przed kościołem będziemy wspomagać Radio Diecezjalne Anioł Beskidów. Utrzymuje się ono wyłącznie z ofiar życzliwych wiernych. Za wszystkie datki Bóg zapłać.

2) Od środy rozpoczyna się miesiąc maj i rozpoczynamy Maryjne Nabożeństwa Majowe, które będą codziennie o godz. 17.30, a w każdą niedzielę o godz. 16.30. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach.Przez cały miesiąc maj Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00.

3) W środę, przed Nabożeństwem Majowym ( godz. 17.00) proszę o odmówienie różańca Różę Rodziców pod patronatem św. Rity. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z Nabożeństwem Majowym.

4) W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu porządek Mszy świętych będzie jak w każdą niedzielę . Na Mszy świętej o godz. 10.00 będziemy się modlić za naszych Strażaków i ich rodziny.

5) W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. W piątek, z racji przypadającej uroczystości Matki Bożej, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16.00. Oczywiście, szczególnie zachęcam dzieci odprawiające I Piątki. Majówka będzie o 16.30.

W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Do chorych z Komunią świętą udamy się od godz. 9.00.

6) Bardzo dziękuję parafianom z Rajska, z ulic: Obrocznia, Korczaka, Ogrody, którzy poczuli się w obowiązku, w ubiegłym tygodniu przyszli i zadbali o naszą świątynię i złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. (…) W tym tygodniu proszę o sprzątanie również parafian z Rajska z ulicy Pszczyńskiej od numeru 2 do 22.

7) Serdecznie gratuluję prawidłowo rozwiązanej krzyżówki i zapraszam po odbiór nagród książkowych następujące osoby:

Wszelkiego błogosławieństwa niech nam wszystkim raczy udzielić Pan.