XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020.

Jak w każdą niedzielę tak i dziś stajemy przed Jezusem obecnym w słowie i pod postaciami eucharystycznymi. W życie każdego człowieka wpisany jest dialog ze Stwórcą, ponieważ Bóg pragnie nieustannie przemawiać. Chce w ten sposób prowadzić człowieka po drogach codzienności. Niech udział w Eucharystii pomoże nam w decyzji, aby Bogu pozwolić się prowadzić.

1) W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej. Bardzo proszę by Różaniec przed Mszą św. poprowadzili członkowie Róży mężczyzn.

2)Tegoroczne uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe,ównego Patrona naszej Diecezji, będą miały inny charakter niż dotychczas. 14 sierpnia o godzinie 10.30 nabożeństwa będą sprawowane w trzechwięcimskich świątyniach. Centralne uroczystości pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Ludwiga Schicka z Bambergu odbędą się w kościele pw. św. Maksymiliana. Msza świętadzie transmitowana przez Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”. We Mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach uczestniczyć będą wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. W salezjańskim sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Eucharystii udział wezmą przede wszystkim uczestnicy Marszu Życia Polaków i Polonii. Po zakończeniu Mszy świętych delegacje z tych trzech miejsc złożą kwiaty i zapalą znicze na placu apelowym, pod ścianą śmierci Bloku 11 i w celi śmierci O. Maksymiliana. W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń epidemicznych w powieciewięcimskim, Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca wszystkich wiernych do duchowej łączności i modlitwy w intencji naszej diecezji zwłaszcza za pośrednictwem Diecezjalnego Radia „Anioł Beskidów”.

W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3) W sobotę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele będą jak w niedzielę. Przypominam, że jest to święto obowiązujące w sumieniu.

4) W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca zbierane będą ofiary na pokrycie kosztów wykonanych jeszcze przed pandemią inwestycji. Za wszystkie składane ofiary już dziś z serca dziękuję- Bóg zapłać.

Jestem również bardzo wdzięczny za wszystkie ofiary spływające czy to bezpośrednio czy na konto parafialne na rzecz funkcjonowania parafii i w poczet spłaty wykonanych inwestycji.

5) Bardzo dziękuję tym mieszkańcom Skidzinia z ulicy Oświęcimskiej od numeru 22 do końca, którzy przyszli by zadbać o czystość i piękno naszej świątyni w miniony piątek. Bóg zapłać również za złożone ofiary na kwiaty i dekoracje. Niestety, mimo moich próśb nikt z ulicy Majowej już po raz kolejny się nie pofatygował by zadbać o kościół. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach mieszkańców Skidzinia z ulicy Solnej.

Niech Pan nam wszystkim błogosławi na czas odpoczynku i pracy.