UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26.05.2024

Wierzymy, że Bóg Ojciec posłał na świat swego Syna Jezusa Chrystusa, który umarł za nasze grzechy, zmartwychwstał i zesłał Ducha Świętego, napełniającego swą mocą cały Kościół. Nasze ziemskie życie jest pielgrzymowaniem do Boga. Głęboko wierzymy, że zakończy się chwałą uczestnictwa w wewnętrznym życiu Boga Trójjedynego.

1) Dziś, w niedzielę 26 maja, przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową. Na wszystkich Mszach świętych homilie głosi Ks. Arkadiusz Talik, Kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku- Białej. O godz. 11.30 będzie przewodniczył również Sumie Odpustowej. Po Mszy św. udamy się w uroczystej procesji wokół kościoła. Na tej Mszy św. będziemy przeżywać także rocznicę I Komunii świętej naszych dzieci.

2) W zeszłą niedzielę w naszej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Chciałbym podziękować paniom katechetkom za przygotowanie dzieci do tego wyjątkowego wydarzenia w ich życiu. Dziękuję również rodzicom i opiekunom za pomoc w tym przygotowaniu i organizację samej uroczystości. Składam również podziękowanie za pieniężny dar ołtarza, który przeznaczony został na nową, ozdobną ramę obrazu Przenajświętszej Trójcy w ołtarzu głównym.

3) W środę, jak zwykle, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O poprowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą świętą proszę Różę pani Edyty Kawiorskiej.

4) W najbliższy czwartek, 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Msza święta o godzinie 10.00 a następnie procesja Eucharystyczna będzie tym razem w Wilczkowicach. W tym dniu kazania będzie głosił nasz rodak, ksiądz Grzegorz Oważany, a zebrane podczas Mszy świętych ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie parafii, której jest proboszczem, w Dubnem na Ukrainie.

W imieniu własnym i wszystkich mieszkańców Wilczkowic, którzy będą gospodarzami tej uroczystości, jeszcze raz zapraszam wszystkich parafian i gości do udziału w tym religijnym wydarzeniu. Proszę o udział poczty sztandarowe, strażaków do niesienia baldachimu, przedstawicieli braci górniczej, panie w strojach regionalnych, osoby do niesienia feretronów, dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami, małe dzieci do sypania kwiatów.

Ołtarz główny i ołtarze na procesję przygotują mieszkańcy Wilczkowic. Zostaną również przygotowane miejsca parkingowe dla wszystkich przybyłych wiernych. Myślę, ze nie braknie nas, jako całej wspólnoty parafialnej na tej pięknej uroczystości.

5) Podczas oktawy Bożego Ciała zawsze najpierw będzie Msza święta o godz.18.00 a po niej procesja wokół kościoła. Natomiast w niedzielę procesja będzie o godz. 16.45 a po niej Msza święta.

6) Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela na piątek 31 maja 2024 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7) W tym tygodniu, w piątek 31 maja wypada święto Nawiedzenia Maryi. W tym dniu kończą się już Nabożeństwa Majowe.

W sobotę, 1 czerwca rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę i uroczystości będą o 16.45.

8) W sobotę, 1 czerwca, z racji I soboty miesiąca, oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Będziemy się modlić, w sposób szczególny, za wszystkie dzieci w dniu ich święta.

W tym dniu udamy się do chorych z Panem Jezusem od godziny 9.00.

9) Bardzo dziękuję parafianom z Rajska z ulicy Pszczyńskiej od numeru 44 do końca, którzy poczuli się w obowiązku i przyszli w zeszłym tygodniu by zadbać o naszą świątynię i złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach parafian również z Rajska, z ulic: Przesmyk, Skautów, Floriana, Rabatkowa, Malwowa, Kawowa.

NIECH BÓG W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY RACZY NAM BŁOGOSŁAWIĆ

Zmarł Ksiądz Biskup, senior Janusz Zimniak.

Uroczystości pogrzebowe świętej pamięci Biskupa Janusza Zimniaka odbędą się w piątek 31 maja 2024 r. w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej:

godzina 10:00 – wprowadzenie do Katedry i czuwanie

godzina 12:00 – Msza Święta Pogrzebowa

Po Mszy Świętej przejście w kondukcie na Cmentarz Katedralny przy ulicy Grunwaldzkiej (1 kilometr) i złożenie do grobu zasłużonych kapłanów zgodnie z wolą Zmarłego.