NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11.04.2021.

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy czas oktawy Wielkanocy. Jako wspólnota Kościoła pragniemy dziś wyznać, że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak Miłosierdzie Boga. Dlatego nie poddawajmy się zbyt łatwo zwątpieniu, ale zaufajmy w bezgraniczną moc Tego, który zmartwychwstał i żyje.

1) Dziś, w drugą niedzielę Wielkanocy - niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne.

Zapraszam wszystkich na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na godzinę 16.30. Poprowadzi ją nasza grupa parafialna.

2) W niedzielę Miłosierdzia Bożego każdy wierny może uzyskać odpust zupełny (biorąc pod uwagę obecną sytuację stanu epidemii) spełniając następujące warunki:

• wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu;
• wypełniając trzy zwykłe warunki lub wzbudzając zamiar ich wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich);
• biorąc udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub odmawiając przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

3) We środę, po Mszy św., jak zawsze, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O poprowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą św. proszę członkinie Róża pani Rozalii Kózka.

4) 16 kwietnia, z racji trzeciego piątku miesiąca, przed Mszą świętą wieczorną odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5) W przyszłą niedzielę, 18 kwietnia, przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna.

6) W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na fundusz inwestycyjny naszej parafii. Ofiary można również składać na konto parafialne, którego numer widnieje na naszej parafialnej stronie internetowej. Za dobroć i zrozumienie z serca dziękuję.

7) Bardzo dziękuję osobom ze Skidzinia, z ulicy Oświęcimskiej od numeru 1 do 21, które w zeszłym tygodniu zadbały o naszą świątynię i złożyły ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach parafian ze Skidzinia, z ulicy Oświęcimskiej od numeru 22 do końca i ulicy Majowej.

8) Zachęcam do nabywania zapowiadanego już wcześniej specjalnego, pamiatkowego numeru Gościa Niedzielnego poświęconego w całości Świętemu Józefowi. Czasopismo ma bogatą treść dotyczącą Świętego Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca Maryi i piękną szatę graficzną. Cena to 9 zł.