PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

19.05.2019.

Każda Msza święta ma nam uświadamiać, że jesteśmy w drodze do domu Ojca, a życie na ziemi jest jedynie przygotowaniem do tego ostatecznego spotkania z Jego miłością. Jezus przypomina nam, że bez Niego nic nie możemy uczynić. Nasze życie będzie przynosiło owoc tylko wtedy, gdy będziemy trwali wszczepieni w Chrystusa i włączeni w krwioobieg Jego miłości. Starajmy się uważnie przyjmować każde słowo, które pochodzi z Jego ust a przyjmując Jego Ciało, byśmy napełniali się już teraz życiem wiecznym.

1) W środę, przed Nabożeństwem Majowym ( godz. 17.00) Różaniec odmówi Róża pani Heleny Kózka. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z Nabożeństwem Majowym.

2) W środę, po Mszy św. wieczornej odbędzie się pierwsza próba przed bierzmowaniem. (Zmiana terminu związana jest z peregrynacją relikwii Św. Melchiora) .Na próbę przychodzą wszyscy kandydaci. Po próbie spotkam się z każdym z kandydatów z gimnazjum i spoza parafii indywidualnie. Trzeba mieć ze sobą indeks, życiorys patrona na kartce, znać najważniejsze wydarzenia z jego życia oraz znać dane świadka do bierzmowania. Jeśli świadek jest spoza naszej parafii to trzeba mieć zaświadczenie z jego parafii, że może być świadkiem. Z kandydatami z klas ósmych spotkam się w szkole, na katechezie ( w Skidziniu we środę, w Rajsku w piątek). Oni też mają mieć ze sobą indeks, życiorys patrona, dane świadka i jeśli trzeba zaświadczenia.

3) W związku z tym, że nasza diecezja przeżywa rok Świętego Melchiora Grodzieckiego odbywa się peregrynacja Jego relikwii po wszystkich dekanatach. W naszym dekanacie relikwie Świętego będziemy gościć od piątku 24 maja do niedzieli 26 maja. (szczegóły na plakacie). Miejscem centralnym tych uroczystości będzie kościół Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach na osiedlu. Tam, w sobotę 25 maja każda parafia dekanatu wspólnie będzie się modlić przy relikwiach Św. Melchiora. Każda z parafii ma wyznaczony czas na adorację. Nasza parafia będzie czuwać w godzinach od 15.00 do 16.30. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tych modlitwach w wyznaczonym czasie byśmy jako wspólnota oddali cześć Świętemu naszej diecezji. Na miejsce czuwania udajemy się indywidualnie bo to bardzo blisko. Proszę, znajdźmy czas by jak najliczniej spotkać się na tej pięknej, wspólnej modlitwie.

4) Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca zbieraliśmy ofiary na fundusz inwestycyjny naszej parafii. Bardzo dziękuję za ofiarność i za wszystkie złożone ofiary. Dzięki Wam nasza świątynia staje się coraz piękniejsza i coraz bardziej funkcjonalna.

5) Bardzo dziękuję osobom z Rajska, z ulicy Słowiańskiej od numeru 17 do końca ,które w zeszłym tygodniu poczuły się do obowiązku i przyszły by zadbać o naszą świątynię i złożyły ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o sprzątanie parafian z Rajska, z ulicy Gospodarskiej i Agrestowej.

Obchody liturgiczne tygodnia:

- piątek, 24 maja- wspomnienie N M P Wspomożycielki Wiernych

- sobota, 25 maja- w katedrze Św. Mikołaja w Bielsku – B. odbędą się święcenia kapłańskie

Niech Dobry Pan ześle na nas i naszych bliskich swoje błogosławieństwo.