NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2020.

W dzisiejsze święto kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia, Jezus staje pośród rzeszy ludzi, którzy przybyli nad wody Jordanu, aby przyjąć chrzest pokuty. On będąc bez grzechu, solidaryzuje się z grzesznym człowiekiem, biorąc na siebie całą winę, którą raz na zawsze gładzi na drzewie krzyża. Przez chrzest otrzymaliśmy udział w Jego zbawczym dziele i zostaliśmy przyjęci do grona dzieci bożych.

1) Od poniedziałku kontynuujemy Wizytę Duszpasterską.(.)

2) We wtorek, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

3) W środę po Mszy św. o 6.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Różaniec przed Mszą św. odmówi Róża pani Edyty Kawiorskiej.

4) W najbliższy, trzeci piątek miesiąca, przed Mszą świętą o godzinie 6.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5) W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, ofiary będą zbierane na fundusz inwestycyjny. Za wszystkie ofiary złożone od serca bardzo dziękuję.

6) W przyszłą niedzielę, 19 stycznia, zaprezentowane zostanie przedstawienie bożonarodzeniowe pod tytułem: „ W Tobie jest Światło” w wykonaniu głównie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Będzie to po Mszy świętej o godz. 10.00. W ich imieniu już dziś zapraszam.

7) Również w przyszłą niedzielę Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim serdecznie zaprasza wszystkich na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołów amatorskiego ruchu artystycznego Miasta i Gminy Oświęcim na godz. 14.00 do naszej świątyni.

8) Bóg zapłać tym, którzy z ulic: Przesmyk, Skautów, św. Floriana, Rabatkowa, Malwowa, Kawowa przyszli i zadbali o czystość i piękno naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o sprzątanie parafian z ulic: Cyklamenów i Głogowa.