XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018.

Liturgia ostatnich dni roku kościelnego, przypomina o przemijalności ziemskiego życia i rzeczach ostatecznych człowieka. Koncentrujemy uwagę na powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów. Każdy udział w Eucharystii jest wyglądaniem naszego Odkupiciela, gdyż głosimy Jego śmierć, wyznajemy Jego zmartwychwstanie i oczekujemy Jego przyjścia w chwale. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, którego słowa nigdy nie przeminą.

1) Dziś, 18 listopada, przypada dzień urodzin i imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. Pamiętajmy o Nim również w naszych prywatnych modlitwach.

2) W środę , po Mszy świętej, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Różaniec przed Mszą św. poprowadzi Róża pani Serafiny Mysiura.

3) Jeśli się okaże, że temperatury na zewnątrz będą się utrzymywały na niskim poziomie, Msze święte w tygodniu zaczniemy odprawiać w dolnej kaplicy, gdzie jest cieplej.

4) W przyszłą niedzielę, tj. 25.11, przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. W tym dniu, podczas każdej Mszy św. odmówimy Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Przez odmówienie Aktu Poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny.

5) W sobotę, 24 listopada, w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem: Życie jest cudem. Dochód z koncertu i przeprowadzonej aukcji zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Barbary Warzechy, naszej parafianki. Organizatorzy serdecznie zachęcają do udziału w koncercie. Szczegóły na plakacie w gablotce.

6) Dziękuję tym mieszkańcom Rajska z ulicy Prostej, którzy poczuli się w obowiązku i solidnie przyszli w ubiegłym tygodniu by zadbać o czystość i piękno naszej świątyni oraz złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach mieszkańców Rajska z ulicy Krętej i Stawowej.

Liturgiczne obchody tygodnia:

wtorek, 20 listopada- wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego

środa, 21 listopada- wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

czwartek, 22 listopada- wspomnienie Św. Cecylii- patronki organistów i śpiewu kościelnego

sobota, 24 listopada- wspomnienie ŚŚ. Męczenników Andrzeja Dung- Lac i Towarzyszy