5. NIEDZIELA WIELKANOCY

15.05.2022.

Każda Msza ma nam uświadamiać, że jesteśmy w drodze do domu Ojca, a życie na ziemi jest jedynie przygotowaniem do ostatecznego spotkania z Jego miłością. Jezus przypomina nam, że bez Niego nic nie możemy uczynić. Nasze życie będzie przynosiło owoc tylko wtedy, gdy będziemy trwali wszczepieni w Chrystusa i włączeni w krwioobieg Jego miłości. Prośmy, abyśmy uważnie przyjmowali każde słowo, które pochodzi z Jego ust, a przyjmując Jego Ciało ,napełniali się już teraz życiem wiecznym.

1) Nieustannie zapraszam na Nabożeństwa Majowe, które odprawiane są w naszym kościele w tygodniu o godzinie 17.30, a w niedzielę i święta o godzinie 16.30.

2) Bóg zapłać za wszystkie złożone dziś, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, ofiary na fundusz inwestycyjny naszej parafii. Niech Pan wynagrodzi Waszą szczodrobliwość.

3) W poniedziałek, wtorek i środę młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania będzie miała spotkania formacyjne. Przychodzimy już na Mszę świętą o godz. 18.00, a po niej ciąg dalszy spotkania. Obecność kandydatów jest bezwzględnie obowiązkowa.

We wtorek od godziny 16.30 młodzież i ich bliscy przystąpią do spowiedzi świętej.

4) We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z Nabożeństwem Majowym. O poprowadzenie modlitwy różańcowej przed Majówką proszę Różę pani Heleny Kózka.

5) W czwartek, 19 maja, podczas Mszy świętej o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Dariusz Kałuża udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Bardzo proszę by młodzież i ich bliscy gromadzili się w świątyni już od godziny 17.30.

6) W najbliższy, trzeci piątek miesiąca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy po Mszy świętej wieczornej . Zapraszam.

7) Bardzo dziękuję rodzicom młodzieży przystępującej do bierzmowania i samej młodzieży za zaangażowanie w porządki i przygotowanie świątyni do niedzieli i do nadchodzącej uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W tym tygodniu proszę o udział w porządkach parafian z Rajska, z ulicy Gospodarskiej i Agrestowej.

8) Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Liturgiczne obchody tygodnia:

- poniedziałek, 16 maja- święto Św. Andrzeja Boboli- kapłana i męczennika, patrona Polski,

- sobota, 21 maja- wspomnienie Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.