3. NIEDZIELA ZWYKŁA

24.01.2021.

Jezus ciągle wzywa nas do nawrócenia, zaprasza na drogę wiary i proponuje, abyśmy poszli za Nim. Jesteśmy bardzo różni ale w tej różnorodności stanowimy jedność, ponieważ odpowiadamy na Boże wezwanie i gromadzimy się na Eucharystii. To powołanie dzielimy z wszystkimi ochrzczonymi.

1) Na prośbę Papieża Franciszka, dzisiejszą niedzielę, 24 stycznia, obchodzimy jako Niedzielę Słowa Bożego. W ramach tych obchodów zachęcam by po Mszy świętej zabrać sobie karteczki ze Słowem Bożym, które znajdują się na stoliczkach przy wyjściu z kościoła a w domu sięgnijmy po księgę Pisma Świętego by je uroczyście odczytać.

2) W zeszłą niedzielę składaliśmy do puszek ofiary na cele charytatywne Caritas- pomoc na przetrwanie najuboższych w tym trudnym okresie zimy. Bardzo dziękuję za wasze dobre serca. Dziś, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w całym polskim Kościele organizowana jest zbiórka przed świątyniami na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. W miarę możliwości, bardzo proszę, włączmy się i w tę akcję.

3) We środę po Mszy świętej o 6.30 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O odmówienie Różańca przed Mszą świętą bardzo proszę członkinie Róży pani Józefy Śmielak .

4) Bóg zapłać tym parafianom z Rajska z ulicy Różany Potok i Ukośnej, którzy przyszli i zadbali o czystość i piękno naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu, w piątek od godziny 18.00 proszę o sprzątanie parafian z ulicy Wilamowickiej od numeru 1 do 19.

5) Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć przy stoliku obok chrzcielnicy.

Liturgiczne obchody tygodnia:

poniedziałek, 25 stycznia- Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła

wtorek – 26.01. – wspomnienie Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa

- Dzień Islamu w Kościele Katolickim

czwartek, 28.01. – wspomnienie Św. Tomasza Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła