27. NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022.

Wiara, którą otrzymaliśmy na chrzcie świętym wymaga pielęgnowania i troski. To jeden z powodów, dla których gromadzimy się co tydzień we wspólnocie Kościoła ma sprawowanie Eucharystii. Słuchając Słowa Bożego i przyjmując Chrystusa w Komunii świętej chcemy prosić, aby nasza relacja z Nim pogłębiała się i wydawała owoce na pożytek nasz i całego swiata.

1) Rozpoczął się miesiąc październik a z nim Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec odmawiamy codziennie, od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, a w niedzielę o 16.30. Serdecznie zapraszam wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy z Matką Bożą.

2) W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Nabożeństwem Różańcowym. O poprowadzenie różańca bardzo proszę Różę pani Haliny Staszczyk.

3) W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Będziemy się modlić o powołania do służby Bożej, szczególnie z naszej parafii.

W I piątek oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godziny 17.00. Szczególnie zachęcam dzieci, które były w tym roku do I Komunii świętej i rozpoczęły odprawianie I Piątków Miesiąca. Przychodzą też obowiązkowo uczniowie, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy świętej będzie dla nich spotkanie formacyjne.

4) W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W naszym kościele pragniemy uczcić Matkę Bożą w sposób szczególny w niedzielę, 9 października. W tym dniu o godzinie 16.15 będzie uroczyste nabożeństwo z procesją wokół kościoła. Nabożeństwo poprowadzą członkowie Grupy Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tej pięknej modlitwie.

5) W sobotę, 8 października, odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Szczegóły na plakacie w gablotce.

6) W przyszłą niedzielę, 9 października, zapraszam wszystkie dzieci ze swoimi rodzicami i opiekunami na Mszę świętą na godzinę 10.00. Będzie dla nich specjalna homilia i nie tylko.

7) Dziękuję mieszkańcom Skidzinia z ulicy Solnej, którzy przyszli w ubiegłym tygodniu by zadbać o czystość i piękno naszej świątyni oraz złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach mieszkańców Skidzinia z ulicy Wypoczynkowej do numeru 1 do 20.

NIECH DOBRY PAN BĘDZIE Z NAMI W KAŻDEJ CHWILI CODZIENNOŚCI.