12. NIEDZIELA ZWYKŁA

20.06.2021

Jednym z darów Ducha Świętego jest bojaźń Boża. Nie chodzi o to, by obawiać się Boga i traktować Go jako rodzaj zagrożenia. Ten dar uczy nas takiej uważności, aby nie obrażać Boga ze względu na miłość do Niego, a nie ze względu na konsekwencje takiego działania. Często wypieramy się naszej wiary, nie chcemy stanąć w obronie Chrystusa i Kościoła, bo tak jest nam wygodniej i łatwiej. Prośmy w modlitwie o to by On dał nam siły do stawania zawsze po stronie Chrystusa i Ewangelii.

1) W miniony czwartek, 17 czerwca, podczas Mszy świętej o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz Roman Pindel udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Bardzo dziękuję młodzieży za piękna postawę podczas uroczystości i życzę jeszcze raz obfitości darów Ducha Świętego. Rodzicom młodzieży bierzmowanej pragnę podziękować za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości i za pieniężny dar ołtarza, dzięki któremu, po dołożeniu części środków z kasy parafialnej, została zakupiona piękna figura Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2) W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z Nabożeństwem Czerwcowym. O poprowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą świętą proszę członkinie róży pani Heleny Kózka.

3) Ofiary z dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczone będą na fundusz inwestycyjny naszej parafii. Z zebranych środków pragniemy odnowić kaplicę dolną i poprawić komfort oraz funkcjonalność świątyni (…). Bardzo dziękuję za każdy złożony datek.

4) Bardzo dziękuję rodzicom i młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za porządki i przygotowanie naszej świątyni do czwartkowej uroczystości. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach również mieszkańców Wilczkowic z ulic: Podlaska, Zagrodowa i Młynarska.

5) Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z sześciu miejscowości naszej diecezji: Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Istebnej i Oświęcimia.
Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w Hałcnowskiej bazylice, 6 sierpnia 2021 r. o godz. 8:00. 11 sierpnia o godz. 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie, gdzie o 13:30 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie pielgrzymki. Informacje dla chętnych w gablotce.

6) Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.