XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22.09.2019.

Pan Bóg powierzył nam dobra tego świata. On jest dawcą wszystkich darów i chce, żebyśmy w dużych i małych sprawach obchodzili się z nimi właściwie. Przed stwórcą będziemy musieli kiedyś zdać rachunek ze swojego życia, podejmowanych czynów i realizowanych obowiązków czy zadań. To, czym dysponujemy, ostatecznie nie zawdzięczamy samym sobie, lecz Bogu, któremu winniśmy permanentna wdzięczność.

1) W środę, niezmiennie, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. Przed Mszą świętą Różaniec odmówi Róża pani Heleny Kózka.

2) W sobotę, 28 września, odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin oraz Wspólnoty Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej.

3) W niedzielę, 29 września na Mszy świętej zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii świętej. Po Mszy świętej odbędzie się zebranie rodziców tych dzieci.

4) Dziękuję mieszkańcom Skidzinia z ulicy Cichej, którzy przyszli w ubiegłym tygodniu by zadbać o czystość i piękno naszej świątyni oraz złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach mieszkańców Skidzinia z ulicy Oświęcimskiej od numeru 1 do 21.

Liturgiczne obchody tygodnia:

poniedziałek, 23 września- wspomnienie Świętego O. Pio z Petrelciny

wtorek, 24 września- święto Rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Bielsku- Białej

piątek, 27 września- wspomnienie Św. Wincentego a Paulo

sobota, 28 września- wspomnienie Św. Wacława, męczennika

Niech Dobry Bóg raczy nam błogosławić.