XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2019

Bóg, którego objawia nam Jezus, jest cierpliwy i łaskawy. Chce napełniać nas swoją niekończoną łaską. Stworzył nas z miłości i obdarzył nas wolną wolą. Nie zawsze robimy z niej dobry użytek, wpuszczając do naszego życia ziarno fałszu, egoizmu i martwoty. Ilekroć gromadzimy się wokół ołtarza, najpierw musimy stanąć w prawdzie o tym, że potrzebujemy Bożego oczyszczenia, bo bez Boga nic nie możemy uczynić.

1) Dziś w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, odbywa się w naszej parafii tradycyjne święcenie pojazdów po każdej Mszy świętej. Przy okazji święcenia zbierane są datki , które zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy w różnych częściach świata. Rozdajemy też poświęcone breloczki z wizerunkiem patrona kierowców i modlitwą. Zachęcam do przyłączenia się do tej bardzo pożytecznej akcji.

2) Bardzo proszę o oddawanie do zakrystii wypełnionych deklaracji informujących o przyjęciu do swoich domów pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Pomogą one organizatorom w zorientowaniu się co do możliwości noclegowych na terenie naszej parafii z 6 na 7 sierpnia.

3) W środę, jak zwykle, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Mszą świętą Różaniec odmówi róża pani Heleny Kózka .

4) Bardzo dziękuję tym mieszkańcom Rajska z ulicy Wilamowickiej od numeru 1 do 19, którzy przyszli w ubiegłym tygodniu by zadbać o czystość i piękno naszej świątyni oraz złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach również mieszkańców Rajska z ulicy Wilamowickiej od numeru 21 do końca i z ulicy Rybitwy.

Liturgiczne obchody tygodnia:

poniedziałek,2 lipca- święto Św. Marii Magdaleny

wtorek, 23 lipca- święto Św. Brygidy

środa, 24 lipca- wspomnienie Św. Kingi

czwartek, 25 lipca- święto Św. Jakuba Apostoła,

wspomnienie Św. Krzysztofa

piątek, 26lipca- wspomnienie ŚŚW. Joachima i Anny , rodziców Maryi

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim pracującym i odpoczywającym na cały tydzień