I NIEDZIELA ADWENTU– 03.12.2023.

 

Przez najbliższe cztery tygodnie chcemy przygotowywać nasze serca na przyjście Chrystusa- zarówno to, które dokona się na końcu czasów, jak i to związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Kościół zachęca nas, abyśmy czuwali, czyli aktywnie oczekiwali na przyjście Pana. Dokona się ono w momencie, którego nikt z nas nie zna. Prośmy Boga, abyśmy dzięki Jego łasce mogli dobrze przygotować się na spotkanie z Nim już teraz.

 

1) Dziś rozpoczął się Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Msza święta roratnia będzie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich do wspólnego czuwania wraz z Maryją w oczekiwaniu na przyjście Pana. Do udziału zachęcam szczególnie dzieci i proszę aby na Roraty przychodziły z lampionami.

 

2) Także dziś pod koniec Mszy św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będą rozprowadzali po domach pan kościelny i pan organista od najbliższego tygodnia. Można je nabywać również w zakrystii. Przypominam, że ofiary z opłatków stanowią część wynagrodzenia za ich całoroczną służbę na rzecz parafii.

 

3) W imieniu własnym i Bractwa św. Barbary działającym przy naszej parafii zapraszam wszystkich górników ( i tych czynnych zawodowo i emerytowanych) i ich rodziny na uroczystą Mszę św. w poniedziałek, 4 grudnia o godz. 10.00 . Po Mszy świętej członkowie Bractwa zapraszają tradycyjnie na kawę i ciasto do swojej siedziby w dolnym kościele.

 

4) W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy świętej wieczornej. O poprowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą świętą proszę Różę Mężczyzn .

 

5) Od dziś można nabywać, jak co roku, świece adwentowe. Cena takiej świecy to symboliczne co najmniej 12 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony będzie na zorganizowanie świąt dla najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie.

 

6) W przyszłą niedzielę zapraszam serdecznie wszystkie dzieciaki wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami na dedykowaną im Mszę świętą o godzinie 10.00.

 

7) Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.00 zostaną poświęcone medaliki dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii świętej.

 

8) Od jakiegoś czasu wśród wiernych pojawiają się głosy o potrzebie zmiany godzin Mszy świętych tak, aby większa liczba wiernych mogła w nich uczestniczyć. Razem z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną podjęliśmy decyzję, aby wszyscy parafianie – dorośli i młodzież - mogli się wypowiedzieć w tej kwestii. Zatem przez dwie niedziele 10 i 17 grudnia będzie można wziąć udział w referendum i wybrać najdogodniejszy rozkład nabożeństw. Na kartkach przy wyjściach z kościoła będą umieszczone dwie propozycje dotyczące Mszy świętej porannej w tygodniu i trzy dotyczące Mszy świętych w niedzielę. W każdej grupie trzeba będzie zakreślić jedną. Oto opcje do wybrania:

W tygodniu(ewentualna zmiana dotyczy tylko Mszy świętej porannej):

1. 6.30 ( jak dotychczas) lub 7.00

W niedziele i święta:

1. 8.0010.0017.00 (jak dotychczas)

2. 8.0010.3017.00

3. 8.30 11.0017.00

Już dziś będzie można wziąć do domu ulotkę informującą o proponowanych zmianach godzin Mszy świętych i się zastanowić. Zachęcam.

 

9) Bardzo dziękuję mieszkańcom Rajska z ulicy Wilamowickiej od numeru 1 do 19, którzy przyszli w ubiegłym tygodniu by zadbać o czystość i piękno naszej świątyni oraz złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach mieszkańców Rajska z ulic: Wilamowickiej od numeru 21 do końca i Rybitwy.

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

- piątek, 8.12. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P