DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 17.03.2019

Gromadząc się na liturgii eucharystycznej, przynosimy Bogu nasze życie z jego jasnymi chwilami dumy i radości, dzięki którym nabieramy nowych sił. Przynosimy także momenty smutku i próby, wypadki losowe i szarość dnia codziennego. W tych wszystkich doświadczeniach wspiera nas słowo Boże, które prowadzi nas po Bożych szlakach na ziemi. Dziękując Bogu za Jego obecność, uwielbijmy naszego Pana poprzez wspólną modlitwę w czasie Mszy świętej.

1) Rozpoczęliśmy spłacanie inwestycji jaką jest podjazd z boku kościoła, a jego całkowity koszt to, przypomnę, 84 tysiące. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca ( tak jak będzie w kolejne trzecie niedziele) składka zbierana była na ten cel. Bardzo dziękuję za ofiarność wszystkim życzliwym parafianom. Gorąco ponownie zapraszam również wszystkich życzliwych sponsorów do udziału w kosztach. Przypominam również, że ofiary można wpłacać na konto parafii, którego numer umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii.

2) We środę, jak zwykle, po Mszy św. o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Różaniec przed Mszą św. odmówi Róża pani Heleny Kózka.

3) Nieustannie zapraszam wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele o godz. 16.15.

4) Członków Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w dniu 27 marca o godzinie 19.00 do salki katechetycznej.

5) Od dziś można nabywać świece- paschaliki, z których dochód przeznaczymy na zorganizowanie świątecznego stoły dla najuboższych. Ofiara za nie to co najmniej 7 zł.

6) Dzisiaj również modlitwą i ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes). Zachęcam do włączenia się w tę akcję choćby drobną ofiarą.

7) Bóg zapłać tym parafianom z Wilczkowic, z ulicy Podlaskiej, Zagrodowej i Młynarskiej, którzy poczuli się w obowiązku i przyszli by zadbać o czystość i piękno naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu, proszę o sprzątanie parafian z Wilczkowic, z ulicy Oświęcimskiej.

8) Parafia Św. Marcina w Jawiszowicach organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową- dla zainteresowanych szczegóły na ulotce w gablotce przed kościołem.

Liturgiczne obchody tygodnia

wtorek, 19 marca- Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy.