SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020

Jeśli na serio potraktujemy słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Kto cię uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! (…) Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują! (Mt 5,39-44), wówczas zaczniemy współpracować na rzecz lepszego i spokojniejszego świata. Niech nas w tym umacnia owocny udział w liturgii eucharystycznej.

1)Dziś , w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, poprzedzającego okres Wielkiego Postu, w naszym kościele po Mszy świętej o godz. 8.00 i 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Po południu, od godz. 16.00 adorację poprowadzą Róże Rodziców modlących się za dzieci. Zachęcam by znaleźć czas dla Pana Jezusa, pozostać na chwilę po Mszy świętej czy przyjść na adorację samemu lub z całą rodziną po południu.

2) Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcam wiernych do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.

3) W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego (ilościowego i jakościowego). Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele będą o godz. 8.00 i 18.00.

Po Mszy św. o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Różaniec przed Mszą św. odmówi Róża pani Serafiny Mysiura.

4) Zapraszam wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i nabożeństwie Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym , które będzie głosił ksiądz Adam Ciesiółka w każdą niedziele o godz. 16.15. Przypominam, że kto odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zaraz po zakończeniu nabożeństw rozpoczynać się będzie Msza święta.

5) Bóg zapłać tym parafianom z ulicy Dojazdowej i Żołnierskiej , którzy poczuli się w obowiązku i przyszli by zadbać o czystość i piękno naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu, proszę o sprzątanie parafian z ulicy Staroplebańskiej i Tarninowej.

6) Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy.