XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25.10.2020.

Kościół to budowla, w której gromadzimy się na modlitwie, spotykamy się z Bogiem, to miejsce Bożej obecności. Jednak prawdziwą świątynią jest też każdy z nas, od momentu chrztu napełniony Duchem Świętym, który modli się w nas i chce prowadzić nas do Ojca. Dziękując za to, że możemy gromadzić się na słuchaniu Słowa Bożego i sprawowaniu sakramentów, prośmy aby każdy z nas przyczyniał się do budowy Kościoła, wspólnoty zbawionych.

1) W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Nabożeństwem Różańcowym. Bardzo proszę by Różaniec przed Mszą św. poprowadziły członkinie róży pani Bernadety Janosz.

2) W sobotę ostatni październikowy różaniec. Już dziś bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali i prowadzili rozważania przez cały miesiąc: członkiniom i członkom Róż Różańcowych, Grupie Parafialnej, Pani Katechetce, uczniom ze szkoły podstawowej w Skidziniu.

3) W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele będą o 8.00, 10.00 i 17.00

W wiązku z sytuacją epidemiczną i zaleceniami Księdza Biskupa Ordynariusza nie będzie procesji z wypominkami zmarłych i modlitwy różańcowej w ich intencji na cmentarzu. Nie zostanie również odprawiona Msza święta na cmentarzu o. godz. 15.00 . Na nabożeństwo za zmarłych z wypominkami i modlitwą różańcową zapraszam wszystkich do kościoła na godzinę 16.15. Następnie będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych .

4) Można jeszcze składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki na wypominki są do zabrania ze stolików w przedsionku kościoła. Można też wpisywać wypominki na własnych karteczkach. Wypominki proszę przynosić, w miarę możliwości, do zakrystii.

Istnieje również możliwość składania ofiar na wypominki na nasze parafialne konto ( numer na naszej stronie internetowej). W tytule przelewu zaznaczamy czy to są wypominki roczne czy jednorazowe, po czym wpisujemy imiona i nazwiska zmarłych.

Przypominam, że za polecanych zmarłych modlić się będziemy w Uroczystość Wszystkich Świętych, w oktawę Uroczystości i przez wszystkie niedziele roku przed Mszami świętymi o godzinie 8.00 i 10.00.

5) Bardzo dziękuję tym mieszkańcom Rajska z ulicy Pszczyńskiej od numeru 2 do 22 , którzy przyszli by zadbać o czystość i piękno naszej świątyni w miniony piątek. Bóg zapłać również za złożone ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach mieszkańców Rajska z ulicy Pszczyńskiej od numeru 23 do 43.

Liturgiczne obchody tygodnia:

środa, 28 października – święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Niech dobry Bóg ma nas wszystkich w swej opiece.