DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019.

Każda Eucharystia powinna rozbrzmiewać uwielbieniem i radością z powodu daru wspólnoty z Bogiem. Każdy człowiek i wszystkie narody są zaproszeni do tego, by stanowić wielką rodzinę Boga i jako Jego dzieci być dla siebie nawzajem braćmi i siostrami. Niech nas w tym zadaniu wspomaga Boże błogosławieństwo będące owocem uczestnictwa w Eucharystii.

1) W poniedziałek rozpoczynamy ostatni tydzień kolędy według zapowiadanego porządku. Kto nie mógł z różnych powodów przyjąć w swoim domu kapłana z błogosławieństwem, a chciałby to uczynić, może to zgłosić w zakrystii i umówić się na dogodny termin.

2) W środę po Mszy św. o 6.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Różaniec przed Mszą św. odmówi Róża mężczyzn.

3) Parafia Św. Józefa Robotnika w Oświęcimiu zaprasza na Charytatywny Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który będzie 27 stycznia o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.

4) Bóg zapłać tym, którzy z ulicy Oświęcimskiej od numeru 22 do końca i z ulicy Majowej, ze Skidzinia przyszli i zadbali o czystość i piękno naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu, proszę o sprzątanie parafian ze Skidzinia, z ulicy Solnej.

5) Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Liturgiczne obchody tygodnia:

poniedziałek, 21 stycznia- wspomnienie Św. Agnieszki

czwartek, 24 stycznia- wspomnienie Św. Franciszka Salezego

piątek, 25 stycznia- Święto Nawrócenia Św. Pawła

sobota, 26 stycznia- wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi dzień Islamu.

Niech Dobry Ojciec błogosławi nam wszystkim

na cały tydzień, który się rozpoczął.