UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

07.06.2020

Wierzymy, że Bóg Ojciec posłał na świat swego Syna Jezusa Chrystusa, który umarł za nasze grzechy, zmartwychwstał i zesłał Ducha Świętego, napełniającego swą mocą cały Kościół. Nasze ziemskie życie jest pielgrzymowaniem do Boga. Głęboko wierzymy, że zakończy się chwałą uczestnictwa w wewnętrznym życiu Boga Trójjedynego.

1) Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową. Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych głosi Ojciec Piotr Cuber, gwardian wspólnoty franciszkańskiej

w Harmężach i proboszcz tamtejszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie go witamy. Będzie również przewodniczył sumie odpustowej o godz. 11.30.

Na tej Mszy św. będziemy także przeżywać rocznicę I Komunii świętej naszych dzieci.

Przypominam że nie będzie Mszy świętej o godz. 10.00.

2) W środę, 10 czerwca, według harmonogramu diecezjalnego, w naszej parafii będzie wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 8.00 do 18.00. W tym dniu Nabożeństwo czerwcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie przed Mszą świętą, o 17.30. Bardzo proszę by Różaniec poprowadzony przez różę mężczyzn był o godz. 17.00.

3) Zbliża się również Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Msza święta i procesja Eucharystyczna będzie w tym roku w Rajsku o godz. 10.00. Procesja do czterech ołtarzy będzie wokół kościoła. Ołtarze na procesję, jak zustalono, przygotują: Bractwo Św. Barbary, Róże Rodziców modlących się za dzieci, Koło Gospodyń w Rajsku, Rada Sołecka. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość poczty sztandarowe, strażaków do niesienia baldachimu, przedstawicieli braci górniczej, panie w strojach regionalnych, osoby do niesienia feretronów oraz wszystkich parafian i gości.

4) W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość I Komunii świętej dzieci ze szkoły podstawowej w Skidziniu , a w niedzielę 21 czerwca do I Komunii świętej przystąpią dzieci ze szkoły podstawowej w Rajsku. Obydwie te uroczystości będą na dodatkowych Mszach świętych o godzinie 12.00. Bardzo proszę by na te Msze święte przychodzili tylko członkowie rodzin i goście dzieci przystępujących do I Komunii św.

5) W związku ze zbliżającymi się uroczystościami komunijnymi i związanymi z nimi przygotowaniami dzieci ze Skidzinia będą miały próby w poniedziałek i wtorek, 8 i 9 czerwca o godz. 17.00 oraz w piątek 12 czerwca o godz.16.30. Spowiedź dla tych dzieci i ich bliskich będzie w sobotę, 13 czerwca o godz. 9.00. Harmonogram spotkań dla dzieci z Rajska podam w przyszłą niedzielę.

6) Bardzo dziękuję tym mieszkańcom Rajska z ulicy Cegielnianej i Majer, którzy przyszli w ubiegłym tygodniu by zadbać o czystość i piękno naszej świątyni oraz złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach przed I Komunią świętą rodziców dzieci ze Skidzinia.

7) Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy rozumiejąc potrzeby naszego kościoła w ostatnim czasie dokonali wpłat na nasze parafialne konto bądź złożyli ofiary osobiście. Równocześnie nadal proszę o wyrozumiałość i ofiarność .