3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024.

Każda Msza święta to spotkanie z żywym Bogiem. Najpierw słuchamy słowa Bożego, a potem sam Jezus nam je wyjaśnia. Prośmy, abyśmy zawsze byli gotowi przyjmować Jego dary, abyśmy nigdy nie odłączyli się od Niego i z wielką wdzięcznością składali Bogu ofiarę Mszy świętej.

1) Dziś przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadza Ksiądz Biskup Piotr Greger. Najpierw przywitaliśmy uroczyście naszego Pasterza a obecnie przewodniczył uroczystej Mszy świętej i głosił nam słowo Boże. Będzie wśród nas również podczas Mszy świętej o godz. 10.00, kiedy to udzieli specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom oraz matkom spodziewającym się dziecka. Następnie spotka się z grupami dzieci i młodzieży. Po południu, o godz. 15.00 będzie miał spotkanie z Radą Ekonomiczną i Duszpasterską. O godz. 16.00 będzie rozmawiał z grupami formacyjnymi i modlitewnymi dorosłych. To spotkanie rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych duszpasterzy i parafian. Serdecznie zapraszam wszystkich na to spotkanie. Na Mszy świętej o 17.00 Ksiądz Biskup wygłosi do nas jeszcze homilię.

2) Dzisiejsza, 3. Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Jednocześnie dziś rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny, którego hasło brzmi: Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele.

Zachęcam by w domach i rodzinach sięgnąć w tym czasie po księgę Pisma Świętego i czytać wspólne, tym razem szczególnie księgę dziejów Apostolskich.

Jak co roku, otrzymujemy również do rozwiązania krzyżówkę przygotowaną specjalnie na tę okazję. Jest ona do zabrania ze stoliczków przy wyjściu z kościoła.

Po rozwiązaniu krzyżówki w całości należy z tyłu napisać swoje imię i nazwisko oraz przynieść ją do kościoła i złożyć w wystawionym koszyczku w najbliższą niedzielę. Wśród tych, którzy rozwiążą ją prawidłowo zostaną rozlosowane, jak zwykle, nagrody książkowe.

3) W związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda zachęca nas gorąco, aby dzisiejszą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Odpowiedzmy naszym zaangażowaniem na ten apel.

4) We środę, po Mszy św., jak zawsze, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O poprowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą św. proszę Różę pani Rozalii Kózka.

5) W piątek, 19 kwietnia zapraszam do wspólnej modlitwy przed Mszą świętą wieczorną. Odśpiewamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6) W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na nowe okna i witraże w naszej świątyni. Już dziś z serca dziękuję za wszystkie złożone na ten cel ofiary, również te które wpływają na specjalne konto i są przekazywane indywidualnie.

7) Bardzo dziękuję parafianom z Wilczkowic, z ulic: Podlaska, Zagrodowa i Młynarska, którzy poczuli się w obowiązku i przyszli w zeszłym tygodniu by zadbać o naszą świątynię i złożyły ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach parafian Wilczkowic, z ulicy Oświęcimskiej.

NIECH PAN W SWOIM SŁOWIE BĘDZIE NASZĄ SZCZEGÓLNĄ RADOŚCIĄ.