Ta wspaniała uroczystość Kościoła jest równocześnie wielkim i wspaniałym świętem całej naszej wspólnoty parafialnej z tej racji, że świątynia w Rajsku nosi tytuł Przenajświętszej Trójcy. To nie tylko okazja do wspólnego pięknego świętowania ale i do tego by choć na chwilę pochylić się nad tą wielka tajemnicą naszej wiary….

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Parafii Przenajświętszej Trójcy w Rajsku.

Jakiś czas temu zwróciłem się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie przy dokonaniu spłaty wykonanych inwestycji . Moja prośba spotkała się z pozytywnym odzewem części parafian. Jestem im za to bardzo wdzięczny. Niestety, zgromadzone środki są w stanie pokryć jedynie znikomą część naszych finansowych zobowiązań.

Idące poprzez dzieje wołanie Boże: „Miłości pragnę, nie krwawej ofiary”, jest głosem Ojca wciąż wyczekującego na powrót marnotrawnych dzieci a historia ludzkich serc to nieustanne odejścia i powroty ku Sercu, które z miłości pozwoliło się przeorać bólem i udręką na wzgórzu śmierci.