CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

21.04.2024

Wciąż trwa w nas radość ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Dziś Jezus przychodzi do nas jak Pasterz do swoich owiec. On prowadzi nas nad wody, gdzie możemy odpocząć, zastawia dla nas stół swojego Słowa i Ciała – i chce nas spotkać także wtedy, gdy błądzimy i potrzebujemy nawrócenia. Ciągle jednak potrzebuje dobrych, gorliwych pomocników. W poczuciu wspólnej odpowiedzialności prośmy by Boża łaska pobudziła serca kolejnych osób do oddania swojego życia na służbę Kościołowi i bliźnim.

1) W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadził Ksiądz Biskup Piotr Greger. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie do tego wydarzenia i brali w nim udział. Bardzo dziękuję za przygotowanie liturgii słowa oraz tym, którzy czytali czytania liturgiczne, modlitwę wiernych i śpiewali psalmy tak podczas spotkania z ks. Hoffmanem jak i we Mszach świętych z udziałem Księdza Biskupa. Dziękuję także witającym hierarchę jak i niosącym dary podczas Mszy świętej. Pragnę również podziękować pocztom sztandarowym górników i strażaków z Rajska i Skidzinia, reprezentantom braci górniczej, paniom i panom w strojach regionalnych. Jestem wdzięczny całej służbie liturgicznej.Dziękuję również za dekorację kościoła na tę okoliczność.

2) Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołanie do służby Bożej w Kościele. Módlmy się by i w naszej wspólnocie parafialnej Pan wzbudził nowe i święte powołania do kapłaństwa.

3) Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, zbieramy ofiary na nowe okna i witraże w naszej świątyni. Z serca dziękuję za wszystkie złożone na ten cel ofiary, również te które wpływają na specjalne konto i są przekazywane indywidualnie.

4) We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie, jak zawsze, po Mszy świętej wieczornej. O poprowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą świętą proszę Różę Mężczyzn.

5) We środę po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie z rodzicami i opiekunami dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii świętej. Bardzo proszę o przybycie .

6) W przyszłą niedzielę, ofiarą zbieraną do puszek przed kościołem będziemy wspomagać Radio Diecezjalne Anioł Beskidów. Utrzymuje się ono wyłącznie z ofiar życzliwych wiernych. Za wszystkie datki Bóg zapłać.

7) Bardzo dziękuję parafianom z Wilczkowic, z ulicy Oświęcimskiej, którzy poczuli się w obowiązku i przyszli w zeszłym tygodniu by zadbać o naszą świątynię i złożyły ofiary na kwiaty i dekoracje. W tym tygodniu proszę o udział w porządkach parafian z Rajska, z ulic: Obrocznia, Korczaka, Ogrody.